Informacja dla firm farmaceutycznych

Krakowskie Centrum Medyczne jest prywatnym ośrodkiem badań klinicznych, które realizujemy z sukcesem od 22 lat. Jesteśmy przygotowani do realizacji zaawansowanych protokołów fazy II-IV w zakresie chorób wewnętrznych, kardiologii, dermatologii, chorób kości i stawów, neurologii, nefrologii i innych. Zrealizowaliśmy 116 badań w zakresie: łuszczycy, osteoporozy, RZS, osteoartrozy, chorób serca, nadciśnienia, cukrzycy, colitis ulcerosa, POChP, astmy, wielotorbielowatości nerek, migreny, dny moczanowej, hemofilii i innych chorób. Zgodnie z wymogami danego protokołu możemy stworzyć zespół lekarski o dowolnym profilu specjalistycznym, więcej informacji tutaj.

Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną, której pełny wykaz jest na naszej podstronie APARATURA

BADANIA KLINICZNE DLA FIRM

W centrum pracuje 65 lekarzy specjalistów w tym 26 zaangażowanych w badaniach klinicznych biegle posługuje się językiem angielskim i posiada aktualne certyfikaty GCP. Dyrektorem Centrum jest prof. dr hab. med. Edward Czerwiński (poprzednio Kierownik Kliniki Ortopedii, obecnie Kierownik Zakładu Chorób Kości i Stawów WOZ Uniwersytetu Jagiellońskiego), legitymujący się 45-letnim stażem pracy zawodowej, dyplomami uczelni krajowych i zagranicznych. Osobiście zrealizował 46 badania kliniczne. Zatrudniamy 8 pielęgniarek i techników DXA, sprawny skrinnig, współpracę ze sponsorem i CRO zapewnia przydzielony do każdego badania koordynator i asystentki, oraz 14 osób dodatkowego personelu (rejestracja, marketing, IT). Prace wszystkich zespołów synchronizuje Biuro Badań.

Niezależnie od działalności leczniczo-usługowej prowadzimy badania naukowe i promocję zdrowia. Zespół Centrum uczestniczy w organizacji krajowych zjazdów o tematyce osteoporozy oraz wspomaga Polski Portal Osteoporozy www.osteoporoza.pl. Prof. E. Czerwiński jest znanym specjalistą w dziedzinie osteoporozy i ortopedii w świecie. Członek wielu Redakcyjnych Komitetów Naukowych oraz kilkunastu towarzystw naukowych w kraju i zagranicą; w 2015 wyróżniony prestiżową nagrodą IOF. Jest autorem 506 prac publikowanych w kraju i zagranicą, IF65 (badania wieloośrodkowe 320).

DOŚWIADCZENIE

Dotychczas zrealizowaliśmy ponad 116 badań II i III fazy w schorzeniach: osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, menopauza, nadciśnienie, cukrzyca, wrzodziejące zapalenie jelit, hipercholesterolemia, POChP, astma, choroba zakrzepowo zatorowa żył, ból ostry. Jesteśmy przygotowani do wykonania zaawansowanych protokołów klinicznych z zakresu większości chorób wewnętrznych, okulistyki, ginekologii, laryngologii i innych.
Zgodnie z wymogami danego protokołu możemy stworzyć zespół lekarski o dowolnym profilu specjalistycznym. Głównym badaczem w programach dotyczących  schorzeń narządu ruchu jest prof.dr hab.med. E.Czerwiński (specjalista chirurg urazowy i ortopeda), (PI w 45 badaniach, SI w 58 badaniach). Do badań w innych wskazaniach włączamy specjalistów, którzy pracują w naszym centrum wiele lat (4-15lat) a każdy z nich był PI w średnio 5, a SI w 12. Członkowie personelu medycznego pracują w KCM od kilkanastu lat i uczestniczyli w 20 do 85 badaniach.

Zapewniamy szybki i efektywny skrinnig oraz bardzo niski drop-out pacjentów. W ubiegłym roku w badaniu „palenie papierosów” z racji niezależnego od nas pośpiechu uzyskaliśmy w ciągi 5 dni 104 zgody. Średni drop-out w badaniach 3-letnich wynosi 12 procent. Zrealizowaliśmy też kilka programów o 10 letnim okresie obserwacji.
Sprawną współpracę ze sponsorem i CRO zapewnia przydzielona do każdego badania koordynatorka badania. Dysponujemy wydzielonymi pomieszczeniami dla CRA z pełnym dostępem do internetu. Wszelkie procedury centrum są szczegółowo opisane w wewnętrznych SOP-ach.

Każdy pacjent włączony do badania znajduje się pod troskliwą opieką przydzielonego mu lekarza, który jest dostępny pod numerem telefonu komórkowego. Pacjenci mają całodobowy dostęp do opieki medycznej. Wieloletnie doświadczenie zespołu jak i nowoczesna aparatura zapewniają wysoki standard świadczonych usług. Jesteśmy znani jako jeden z najlepszych ośrodków w Europie, a współpracujemy z firmami z całego świata. Dotychczas Centrum było przedmiotem 7 zewnętrznych audytów. Uzyskaliśmy zawsze bardzo wysokie oceny.

BAZA PACJENTÓW

Posiadamy w pełni skomputeryzowaną bazę danych 148 000 pacjentów, która zawiera informacje m.in. o schorzeniach i lekach. Dysponujemy własnym programem komputerowym, który  pozwala nam natychmiast wybrać grupę zwykle kilkuset a nawet kilku tysięcy  pacjentów spełniających wymogi danego protokołu. W ciągu 22 lat praktyki rozbudowaliśmy bazę referencyjną z kilkudziesięcioma placówkami POZ jak i dużymi centrami medycznymi.

ZAPLECZE

Dysponujemy dwoma budynkami o łącznej powierzchni ponad 700 m², w których mieści się 9 w pełni wyposażonych  gabinetów lekarskich, 2 gabinety zabiegowe i punkty pobrań. Ponadto mamy pokoje do pracy dla lekarzy i monitorów (klimatyzacja). Posiadamy nowoczesną aparaturę medyczną w zakresie densytometrii kości (Hologic Horizon W),  okulistyczną, ultrasonograficzną a w ramach współpracy: standardową aparaturę radiologiczną, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny (1,5T; 3,0T) i mammografię, spis aparatury do pobrania tutaj.
Centrum jest w pełni skomputeryzowane w oparciu o własny serwer oraz szybkie łącza internetowe. W każdym pomieszczeniu jest terminal komputerowy z  dostępem do internetu i drukarką. W każdym miejscu KCM jest dostęp do Wi-Fi.

LOKALIZACJA

Siedziba KCM zlokalizowana jest przy znanej w Polsce ul. Kopernika, pośród Klinik Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, co pozwala zapewnić naszym pacjentom najwyższej jakości usługi medyczne. Znajdujmy się zaledwie 7 minut od Rynku Głównego oraz dworca PKP/PKS. Dysponujemy własnym parkingiem, a nawet ogrodem.

WSPÓŁPRACA: LISTA FIRM oraz CRO (Clinical Research Organization)

Firmy farmaceutyczne
Abbott Laboratories
ActivX Biosciencies Inc.
Amgen Inc.
Andromeda Biotech Ltd.
Ardea Biosciences, Inc.
AstraZeneca
Aventis Pharma Sp. z o.o.
Baxter Healthcare Corporation
Biotest AG
Boeringer Ingelheim
Coherus Biosciences
CSL Behring GmbH
Daiichi Sankyo
Danone Research
Eli Lilly & Company, Eli Lilly Polska
Ferring International Pharmascience
I.R.I.S.Servier France
Janssen-Cilag Polska
Johnson&Johnson
Kendle
Laboratoires SMB S.A.
Menarini Ricerche S.p.A.
Merck & Co. Inc.
Merck Serono International
Merck Sharp and Dohme Idea
MSD Polska Sp. z o.o.
Novartis Pharma
Organon Polska Sp. z o.o.
Pfizer Inc., Pfizer Polska Sp. z o.o.
Polichem
Procter & Gamble
Proskelia Pharmaceuticals
Rigel Pharmaceuticals Inc.
Servier Polska Sp. z o.o.
Shire plc
Warner Chilcott

Clinical Research Organization
CROMSOURCE
Encorium Polska Sp. z o.o.
Grupa Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
i3Research
ICON Clinical Research
INC Research
InnoPharma S.r.l.
KCR CRO
Kendle Branches Sp. z o. o.
Medpace Polska Sp. z o.o.
Menarini
MSD Polska Sp. z o.o.
Novartis Pharma Poland Sp. z o.o.
Organon Polska Sp. z o.o.
Orion Clinical Services
Parexel Polska Sp. z o.o.
Pfizer Polska Sp. z o.o.
Pharmaceutical Research Associates Sp. z o.o.
Procter & Gamble Polska Sp. z o.o.
PSI CRO
Quintiles Polska Sp. z o.o.
Roche Holding AG
Sanofi-Aventis SantoSolve A/S
Servier Polska Sp. z o.o.
Smerud Medical Research Poland
Smerud Medical Research Finland

Centralne i lokalne laboratoria
Covance Central Laboratory
ICON Inc Central Laboratories
BARC Bioanalitycal Research Corporation
Esoterix Inc Clinical Trial Services
PPD Global Central Labs
Medpace Reference Laboratories
VirtualScopics Inc
Spranger Laboratories
BioClinica