Mgr Agata Uchman

Specjalizacje: dietetyk

Oferuję
Wizyta i cennik
O mnie

Jestem absolwentką Wydziału Farmaceutycznego UJ CM oraz Wydziału Lekarskiego UJ CM, która swoją wiedzę poszerzała również na studiach podyplomowych z biologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, gdyż jedną z głównych dziedzin mojego zainteresowania naukowego jest nutrigenomika.
W swojej dotychczasowej karierze pochwalić się mogę między innymi wystąpieniem na międzynarodowej konferencji w Tarragonie (Workshop on Molecular Nutrition) oraz prelekcją na zjeździe Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a także współorganizowaniem „Pogotowia Dietetycznego” – inicjatywy, która umożliwiała studentom uzyskanie darmowej porady dietetycznej. Mam również wielu zadowolonych pacjentów, którzy mogą potwierdzić, że moja teoretyczna wiedza przekłada się również na praktykę.
Z racji swojego wykształcenia poza rozpisaniem diety redukcyjnej udzielam porad dietetycznych w przypadku występowania różnych chorób, nie są mi obce interakcje leków z żywnością, znam się również na żywieniu dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących. Oferuję pełną opiekę dietetyczną nad pacjentem w każdym wieku i stanie zdrowia. Udzielam porad i konsultacji, oceniam sposób żywienia i wskazuję błędy oraz przygotowuje zindywidualizowane zalecenia, sprawdzam przy pomocy odpowiednich narzędzi skład ciała i interpretuje te wyniki, układam indywidualny jadłospis uwzględniający zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, tryb życia i preferencje smakowe, a także pomagam w zakupach zdrowych produktów.

Certyfikaty i staże